Pazar, Eylül 19, 2021
Kızılay Web Banner 728X090
Ana SayfaKE’nin 10. Sayısı Necati Tosuner’i konuk ediyor
Array

KE’nin 10. Sayısı Necati Tosuner’i konuk ediyor

İSTANBUL, – Kartal Belediyesi tarafından 2 aylık periyotlar halinde yayımlanan edebiyat, kültür, sanat dergisi KE, 10. sayıya ulaştı. Bu ayki sayısında Necati Tosuner’i konuk eden dergide Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in “Vefa Değil Midir İnsan Olduğumuzu Hatırlatan?” başlıklı sunumuyla okurlarla buluşuyor.

Başkan Yüksel’in dergide yayınlanan yazısında, “Önceki sayılarımızda dile getirmiş olduğum bir konuyu yinelemek isterim: KE, yaşayan şairlerimizi, öykü ve roman yazarlarımızı kapağa taşımaktadır, taşımaya da devam edecektir. Bu anlayışımızı ancak ‘vefa’ kavramıyla özetleyebiliriz. Şiirimizin ve edebiyatımızın karşılığı ödenmeyecek bu değerli isimlerine ne yapsak azdır. Elbette hayatta olmayan yazınımızın ve sanatımızın unutulmaz değerlerini de dergimizin sayfaları arasında anmaktan geri kalmadık. Onlara da ‘vefa borcumuz’ olduğunu unutmayacağız. Vefa değil midir, insan olduğumuzu hatırlatan?” ifadeleri yer aldı.

“KE”nin “Kitaplar Arasında” başlıklı sayfası, ‘kitap’ dünyasına dair güncel bildirimler sunmaya devam ediyor. “Çizginin Diliyle” başlıklı sayfa ise, Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Covid-19 Karikatür Yarışması’nda ödüle değer görülen çalışmaları gün ışığına çıkarmaya devam ediyor.  

En güncel doğru bilgiler haberist.net farkıyla sunulmuştur.

Son Dakika İstanbul Haberleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments