Pazar, Eylül 19, 2021
Kızılay Web Banner 728X090
Ana SayfaYürüyen merdivenlere maddi hasar veren kişiler için yasal yollara başvuruldu
Array

Yürüyen merdivenlere maddi hasar veren kişiler için yasal yollara başvuruldu

İSTANBUL, – Kartal Çavuşoğlu Mahallesi’nde bulunan İnş. Müh. Abdurrahman Ağaç yürüyen merdiveninde kimliği belirsiz kişiler tarafından oluşan maddi hasar sonrası Kartal Belediyesi yetkilileri yasal yollara başvurdu. Konuyla ilgili olarak olumsuzluklar ve şikayetler için vatandaşların Kartal Belediyesi Komşu İletişim Merkezi’ni aramaları gerektiği ifade edildi.

Özellikle yaşlı, engelli ve çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıran yürüyen merdivenlerin tırabzanları, korkulukları, bantları ve daha pek çok farklı noktasına hasar veren kimliği belirsiz kişiler, merdivenlerin acil durdurma düğmelerine de basarak sistemin durmasına ve hizmetin aksamasına neden oluyorlar. Nalan Sokak ile Eğitim Sokağı’nı Yakacık Caddesi’ne bağlayan ve her gün yüzlerce vatandaşın güzergahında yer alan yürüyen merdivenlerde meydana gelen hasarlara önceki gün Kartal Belediyesi yetkilileri tarafından müdahale edildi ve bakımları gerçekleştirildi. 2019 yılında hizmete açılan ve bölge halkının hayatı kolaylaştıran yürüyen merdivenlere yapılan saldırıların hizmetin aksamasına neden olduğunu kaydeden yetkililer vatandaşların böyle bir durumla karşılaşmaları halinde sorumluları polise bildirmelerini istediler.

CEZA ALACAKLAR

Yürüyen merdivenlerin 24 saat kamera ile izlenerek kaydedildiğini ve kayıt altına alındığını belirten yetkililer yapılan saldırılar sonrasında yasal yollara başvurulduğunu açıkladılar. Merdivenlere zarar veren kişilerin polis tarafından yakalanmaları halinde söz konusu zararlardan yasal olarak sorumlu tutulacaklarını belirttiler. Konuyla ilgili yaşanan olumsuzluklar ve şikâyetler için vatandaşlar, Kartal Belediyesi’nin Komşu İletişim Merkezi 444 4 578 numaralı hattını arayabilirler.

En güncel doğru bilgiler haberist.net farkıyla sunulmuştur.

Son Dakika İstanbul Haberleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments